Arktický KRILL

Kód: 33940/250 33940/1KG 33940/500 Zvoľte variant
Tip
Značka: TRYDENT
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
€6 / ks €24 / ks €12 / ks od €6 / ks €5 bez DPH €20 bez DPH €10 bez DPH od €5 bez DPH €24 / 1 kg €24 / 1 kg €24 / 1 kg
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Múčka z morských planktónových kôrovcov. Jedinečný zdroj vysoko stráviteľných bielkovín, nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a 6, antioxidantov a látok podporujúcich výživu kĺbov, šliach a väzov. Vynikajúci doplnok výživy psa a tiež prevencie proti poškodeniu chrupaviek vďaka nedostatku vhodných živín v krmive. Krajina pôvodu - Nórsko.

Detailné informácie

Podrobný popis

Obsahuje: Bielkoviny – 54%, Tuk – 20%, EPA – 10%, DHA – 6%, Popol – 11%, Vlhkosť – 12%.

Charakteristika: Krill je súhrnné označenie pre malých morských kôrovcov žijúcich vo svetových oceánoch predovšetkým v polárnom páse. Slovo krill pochádza z nórčiny, kde označuje obsah žalúdka ulovených veľryb. Všeobecne sa ale používajú názvy ako arktický krill, severský krill a tichomorský krill, označujúci zmes drobných kôrovcov a morského planktónu z daných oblastí. Náš Arktický krill má cihlovo červenú farbu a výraznú, špecifickú rybiu arómu - vonia po "morskej soli s rybinou".

Arktický Krill je významným zdrojom vysoko stráviteľných proteínov, vápnika a fosforu. Najviac je však cenený ako zdroj Omega-3 nenasýtených mastných kyselin.

Je bohatým zdrojom:

Chitínu - polysacharid obsiahnutý v kutikule (pancieri) krillu. Je zložený z molekúl N-acetylglukosamínu, ktoré sú hlavnou zložkou mukopolysacharidov - glykozaminoglykánov, ktoré sa podielajú na tvorbe medzibunkovej hmoty v spojivovom tkanive - chrupavka, väzy, šľachy, a iné.

Hydrolytických enzýmov: Fosfolipázy - štiepia fosfolipidy (lipidy - tuky s obsahom fosforu).

Proteázy - štiepi proteíny (bielkoviny). Nukleázy - štiepia nukleové kyseliny (DNA a RNA) a Karbohydrázy - štiepia cukry.

Karotenoidov - Kantaxantínu a Astaxantínu - silné prírodné farbivá a antioxidanty.

Betakaroténu - provitamín vitamínu A, významný antioxidant a prírodné farbivo.
Vitamínov rozpustných v tukoch - A, D, E, K .

Možnosti použitia: Krill je vhodným doplnkom stravy pre všetky rasy a kategórie psov, alebo aj mačiek. Vo výžive psa môže hrať významnú úlohu v doplňovaní širokého spektra vysoko stráviteľných a inak preň len ťažko dostupných špecifických živín - aminokyselín, Omega 3 a 6 mastných kyselin, EPA a DHA, minerálov, stopových prvkov, vitamínov a antioxidantov.

Arktický krill je ideálny doplnok pri krmení surovou stravou BARF - na doplnenie nenasýtených mastných kyselin (Omega 3 a 6). Doplnenie látok na výživu kloubového systému, na stimuláciu imunitného systému, pri zápalovom ochorení, pri svrbení a strate kvality pokožky, alebo srsti. Pre podporu kardiovaskulárneho systému, mozgových funkcií, ai.

Použitie:

Usušený Krill je rozomletý do práškovej formy a je teda v sypkom stave. Ideálne je nasypať ho na vlhké krmivo - maso, varená zelenina, rýža, těstoviny, alebo na nízkoproteinové (bielkoviny pod cca 22%) zavlhčené granule. Nevadí mu ani tepelná úprava, naopak sa zvýši využiteľnosť betakaroténov, ktoré sa teplom syntetizujú na využiteľný vitamín A.

Dávkovanie: 10 g Krillu na 10 kg hmotnosti psa na deň. Pri krmení 2x denne, rozdelte dávku na polovicu do každého krm24enia. 1 vrchovatá polievková lžíca je cca 15 g.

U veľmi aktívnych, alebo pracovných psov, u šteniat veľkých a obrích plemien, alebo pri poškodenej srsti a kože je možné zvýšiť dávkovanie o 50%. Ideálna je aj kombinácia so Žraločou chrupavkou, alebo extraktom zo Zelených mušlí. Krill je prirodzená surovina a ani pri jednorazovom väčšom požití nemôže psovi uškodiť. Možno ho používať aj dlhodobo – mesiace (vysoká záťaž, zlepšenie zdravotníckeho stavu, ai).

Skladovanie a spotreba: Uchovávajte Krill v dobre uzavretých PVC obaloch, v suchu a tme, bez priameho slnečného svitu na obal, pri teplote do cca 20 °C. Spotrebujte max. do 10 mesiacov od nákupu.