.

ZÁLOHOVANIE DÁT NA M-DISC (BD)

 

Čo je to M-DISC? AKO TO CELÉ U NÁS FUNGUJE SA DOČÍTATE NIŽŠIE ↓

 M-DISC je úložné riešenie v archívnej kvalite, ktoré uchováva fotografie, videá, hudbu a dokumenty na 1000 rokov alebo viac.

Na rozdiel od pevných diskov, flash diskov a iných zapisovateľných médií, ktoré môžu stratiť dáta, M-DISC bol navrhnutý tak, aby chránil vaše informácie pred degradáciou a stratou po stáročia.

Verbatim M-DISC je novým štandardom v digitálnom ukladaní. Je navrhnutý tak, aby zachoval a ochránil vaše súbory vyrytím informácií do patentovanej vrstvy podobnej kameni, ktorá je odolná voči svetlu, teplote aj vlhkosti. Skúšky vykonané spoločnosťou Millenniata podľa priemyselnej normy ISO/IEC 10995 ukázali, že predpokladaná priemerná životnosť média MDISC je 1332 rokov a po 667 rokoch vykazuje známky straty dát iba 5 % diskov. Preto je odhadovaná životnosť niekoľko stoviek rokov.

Tabuľka priemerného veku disku pri Teplote/Vlhkosti.

Teplota a

relatívna vlhkosť

15 °C

20 °C

25 °C

30 °C

35 °C

40 °C

30 %

16 696

6 880

2 875

1 237

547

248

50 %

7 865

3 189

1 332

573

253

115

70 %

3 646

1 478

618

266

117

53

 

M-disk je predovšetkým určení pre dlhodobé zálohovanie. Raz zapísané dáta sa už nedajú na disku prepísať ani z disku vymazať. V odolnej vrstve zostanú nepoškodené do tej doby, kým nebude disk nejakým spôsobom priamo fyzicky poškodený.

 

*GB = 1 miliarda bajtov. Dostupná kapacita býva nižšia, pretože zariadenie využíva až 10 % pamäte na formátovanie a ďalšie funkcie. Pozri www.verbatim.com/flashcapacity.DVD M-DISC 4,7 GB - využiteľná kapacita
4,23 GB

Profesionálne zálohovanie na DVD 4,7GB + za príplatok, potlač na BD (Potlač obsahuje LOGO MAKAVI - Číslo objednávky + dátum a čas archivácie, poradie pri viacerých DISKOCH  + poprípade vlastný názov voliteľné - vieme sa vopred dohodnúť)

M-DISC DVD sú ekonomickým a ľahko použiteľným vstupom do sveta osobnej archivácie. Užite si pokoj v duši, ktorý pochádza z ochrany vašich cenných spomienok pred stratou. MDISC je večné úložisko.

 

M-DISC 25 GB Blu-ray disk - využiteľná kapacita 22,5 GB.

Profesionálne zálohovanie na BD 25 GB (22,5GB) + za príplatok, potlač na BD (Potlač obsahuje LOGO MAKAVI - Číslo objednávky + dátum a čas archivácie, poradie pri viacerých DISKOCH  + poprípade vlastný názov voliteľné - vieme sa vopred dohodnúť)


Zapisovateľné 25 GB disky M-DISC sú obľúbené medzi profesionálnymi fotografmi, kameramanmi a domácimi používateľmi, ktorí potrebujú archivovať veľké množstvo dát. M-DISC Blu-ray disky sú kompatibilné s akoukoľvek Blu-ray napaľovačkou.

M-DISC Blu-Ray zaisťuje, že fotografia, video alebo špeciálny moment, ktorý sa vám stane len raz za život, zostanú zachované v pôvodnom stave po celý váš život aj po ňom.

 

M-DISC 100 GB Blu-ray disk - využiteľná kapacita 89-90GB. - bude upresnené.

Profesionálne zálohovanie na BD 100GB + za príplatok, potlač na BD (Potlač obsahuje LOGO MAKAVI - Číslo objednávky + dátum archivácie,poradie pri viacerých DISKOCH  + poprípade vlastný názov voliteľné - vieme sa vopred dohodnúť)


Zapisovateľné 100 gigabajtové disky M-DISC patria medzi prvé vysokokapacitné disky, ktoré sú celosvetovo dostupné spotrebiteľom.

Teraz majú veľké korporácie, dátové knižnice, univerzity a domáci používatelia prístup k obrovskej kapacite na jedinom nástroji. Vďaka trojvrstvovej technológii vyžadujú 100 gigabajtové disky na úspešné gravírovanie BD-XL Blu-ray zapisovač.

Disky BDXL M-DISC používajú navyše titán, ktorý zaistí ešte vyššiu životnosť. Spoločne s patentovanou záznamovou vrstvou podobnou kameni tak médiá MDISC poskytujú maximálnu ochranu vašich najcennejších spomienok a dát.

M-DISC je nízkonákladový líder v riešeniach osobnej archivácie, navrhnutý tak, aby prekonal konkurenciu o stáročia.

 

FAQ:

AKO TO FUNGUJE?

TREBA VYKONAŤ REGISTRÁCIU. ČO VÁM UMOŽNÍ ČERPAŤ MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY.

 1. Spravíte si objednávku v objeme dát ktoré chcete archivovať.
 2. OBJEDNÁVKU UHRADÍTE PREVODOM NA NÁŠ BANKOVÝ ÚČET.
 3. Dáta k archivácii si uložíte na USB alebo SSD príslušnej kapacity 8GB - v prípade archivácie DVD. V prípade archivácie na BD treba zvoliť veľkosť 32GB, 64GB alebo 120GB. Po nahraní vašich fotiek/videí/dokumentov k archivácii USB/SSD riadne zabalíte a na OBAL/OBÁLKU napíšete číslo vašej objednávky, aby sme vedeli priradiť vaše dáta k vašej objednávke.
 4. AKO SA KU NÁM DOSTANÚ VAŠE DÁTA?
  1. Kuriér, DPD v cene nad 100€ bez DPH - platí len pri BD - Vyžiadame si dopravu a kuriér si príde pre balík osobne. Obálka alebo krabička musí byť dostatočne veľká na nalepenie štítku formátu A6 10,5cm x 15cm (môže to byť aj súčet dvoch strán)
  2. Osobne, okolie Piešťan v cene nad 100€ bez DPH - platí len pri BD - vopred sa s vami dohodnem na stretnutí. (Stačí len označiť číslom objednávky).
  3. Pre DVD archiváciu si zákazník hradí dopravu sám. Určené bude v objednávke.
 5. Čo budeme robiť s vašimy dátami?
  1. Po pripojený USB alebo SSD vaše dáta budú skontrolované profesionálnym antivirovým programom F-Secure proti Virusom alebo Malwerom  (V hotovej objednávke bude priložený záznam, zasielaný výhradne elektronicky).
  2. Ak sa náhodu vyskytne hrozba vo vaších dátach budete vopred informovaný a dodhodneme ďalší postup.
  3. Skontorlujeme celistvosť dát a integritu vášho disku.
 6. Následne budú vaše dáta Archivované na vami zvolený Disk (DVD/BD)
 7. V prípade potlače BD si uprednostňujeme právo oneskoriť dodanie objedenaných archivačných diskov o 1-2 dni, voči plánovanému dodaniu.
 8. Ak všetko prebehne v poriadku vašu objednávku riadne zabalíme a posielame ku vám domov.
 9. Pre dlhodobú spoluprácu sa vieme dohodnúť na kvantitatívnej zľave, povýšime Váš účet na prémiový. Zľava sa bude počítať od kusu.
 10. Pre firmy ktoré majú záujem vieme poskytnúť pri dlhodobej spolupráci aj skladovanie archívu.

Pre zachovanie kontinuity poprosíme objednávajúcich aby dodržiavali daný postup. Za prípadnú diskrimináciu dát, naša spoločnosť nebude niesť zodpovednosť, pri nedoržaní vyšie uvedených krokov. Pri objednávke súhlasíte s vyšie daným postupom.